A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hivatalos honlapja. A vállalkozók itt minden fontos adózási információt megtalálhatnak. Az oldalon találhatóak még különböző adatbázisok (köztartozásmentes adózók, felfüggesztett adószámok), kalkulátorok, hirdetmények.
Az értesítési tárhelyen tekinthetőek meg a NAV, az önkormányzatok és a különböző hivatalok által küldött dokumentumok. Többek között ide érkeznek az adóbevallások nyugtái, a helyi adó kivetések, de itt találjuk meg az esetleges adóellenőrzéshez kapcsolódó dokumentumokat is.
Az E-önkormányzat portál az önkormányzati ASP-rendszerben az elektronikus önkormányzati ügyintézés helyszíne. Az online ügyintézéshez szükséges a Központi Azonosítási Ügynökön (KAÜ) keresztüli azonosítás.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság 2017. november 1-jétől beolvadt a Magyar Államkincstárba. A beolvadás következtében 2017. november 1-jétől már a Magyar Államkincstár jár el központi nyugdíjbiztosítási szervként, központi családtámogatási szervként, szociális hatóságként és egészségbiztosítási szervként a számára meghatározott feladatok tekintetében, valamint folyósítja a társadalombiztosítás keretein belül megállapított nyugellátásokat, nyugdíjszerű ellátásokat, családtámogatási ellátásokat, a fogyatékossági támogatást és a vakok személyi járadékát.
Remekül használható bérkalkulátor program, amivel egyszerűen kiszámolható az alkalmazott bére, valamint az ehhez tartozó közterhek, járulékok is. Nettó vagy bruttó bérből is ki lehet indulni, kezeli a különböző kedvezményeket, havi és éves bontásban mutatja meg a kalkulált bért és járulékokat.
A Magyar Nemzeti Bank által közzétett hivatalos devizaárfolyamok. Egyszerű és csoportos lekérdezési lehetőség az MNB által kezelt összes devizáról.
Az alábbi oldalon van lehetősége a magánszemélyeknek és az egyéni vállalkozóknak hivatali ügyeiket elektronikusan intézni. A sorban állás nélkül intézhető ügyek skálája elég széles, többek között itt lehet erkölcsi bizonyítványt igényelni, személyazonosító okmány-, valamint egyéni vállalkozással kapcsolatos ügyintézést indítani.
Elektronikusan tárolt cégadatok, ingyenes (nem hiteles) cégkivonat és eltiltott személyek keresése, lekérdezése.
A Központi Statisztikai Hivatal honlapján találhatóak a különböző statisztikai adatgyűjtésekből összeállított kimutatások, részletes jegyzékek a vállalkozási tevékenységekről és a foglalkoztatotti besorolásokról, valamint itt lehet ellenőrizni, hogy vállalkozásunknak milyen statisztikai adatszolgáltatási kötelezettsége van.
A Foglalkozások Egységes Osztályozási Rendszere (FEOR’08) a foglalkozásokat tartalmazza a tevékenységek szakmai jellegének megfelelően, az adott foglalkozáshoz szükséges képzettség, készség figyelembevételével kialakított csoportosításban.
Részletes helyi adó lista településenkénti bontásban. Megtekinthetők az önkormányzatok által kiszabott adók mértékei, az esetleges kedvezmények, valamint az adózáshoz kapcsolódó bankszámlaszámok.
A feketelista.hu közhiteles állami nyilvántartásokon alapuló online adatbank a magyarországi cégekről, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó tíz évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket
Az áfacsalások visszaszorítására kialakított közúti áruforgalom-ellenőrző rendszer (EKÁER). Az EKÁER-nek köszönhetően ellenőrizhetővé válik az EU bármely tagállamából Magyarországra, vagy fordítva, Magyarországról egy EU-s országba irányuló, az adott termék közúton való fuvarozásával, valamint az országon belül történő közúti fuvarozásával összefüggő adókötelezettségek teljesítése.
A Kormányzati Portálon keresztül könnyen elérhetjük a legkülönbözőbb e-ügyintézésre szolgáló oldalakat, mint például az ügyfélkapu, cégkapu, földhivatali-nyilvántartás, értesítési tárhely, stb.
A gazdálkodó szervezetek számára 2018. január 1-jétől kötelező a Cégkapu használata. A gazdálkodó szervezet regisztrációját ezen az oldalon online módon lehet kezdeményezni.
Egyéni és társas vállalkozások alapítási és működtetési követelményeinek tudásbázisa. Itt lehet ellenőrizni, hogy a választott tevékenységhez milyen engedélyek, végzettség, illetve bejelentés szükséges.
A NEAK oldalán lehetőségünk van az egészségbiztosítást érintő pénzbeli ellátásokról tájékozódni, magánszemélyek itt ellenőrizhetik le a jogviszonyukat, megtalálható a TAJ, valamint az egészségbiztosítási kártya igényléssel kapcsolatos ügyintézés menete és itt tudunk időpontot foglalni kormányhivatali ügyintézéshez is.
A vállalkozás tulajdonában álló személygépjárművek után cégautóadó fizetési kötelezettség keletkezik. Személygépjármű vásárlása esetén sokszor befolyásoló tényező ez az adóteher, ezért a gépjármű teljesítménye és környezetvédelmi besorolása alapján a kalkulátor kiszámolja a havi cégautóadó kötelezettséget.
A közúti gépjárművek üzemanyag- és kenőanyag fogyasztásának igazolás nélkül elszámolható mértékét az alábbi adatbázis tartalmazza. A költségként elszámolható üzemanyag mennyisége magánszemélyek esetében nem haladhatja meg az említett kormányrendeletben meghatározott fogyasztási normákat.
A Magyar Államkincstár (MÁK) honlapján tájékozódhatunk a költségvetést érintő kérdésekről, itt vásárolhatunk államkötvényt, valamint 2017. november 1-jétől itt intézhetjük a korábban az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság hatáskörébe tartozó ügyeket.
Az alábbi linken adószám vagy nyilvántartási szám alapján lehet lekérdezni az egyéni vállalkozók adatait. Itt ellenőrizhetjük, hogy az egyéni vállalkozó valóban működő vállalkozás-e, valamint egyeztethetjük az adatait a nyilvántartásunkban szereplő adatokkal.
Az Igazságügyi Minisztérium elektronikus beszámoló portálján adószám, cégnév vagy cégjegyzékszám alapján lekérdezhetőek a vállalkozáshoz tartozó közzétett beszámolók.
A kötelező kamarai regisztrációról minden fontos információ megtalálható a kamara honlapján. Ezen kívül értesülhetünk képzésekről, oktatásokról, előadásokról, valamint különböző vállalkozásfejlesztési lehetőségekről is.
Az Európai Közösség bármely tagállamában kiadott közösségi adószám érvényességét ellenőrizheti. A legördülő sáv segítségével válassza ki a megfelelő tagállamot, majd ezt követően gépelje be a megerősíttetni kívánt számot.
A NAV által üzemeltetett, egyszerűen lekérdezhető adatbázis a köztartozásmentes adózókról. Lehetőség van cégnév vagy adószám alapján is keresni.
A NAV megyékre lebontott, általában hetente frissülő adótraffipax hirdetménye, melyből megtudható, hogy a közeljövőben melyik ágazatokat fogják kiemelt figyelemmel ellenőrizni.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) 2012. március 15-én alakult meg. A hivatal az Agrárminisztérium háttérintézményeként országos hatáskörben felügyeli az élelmiszerlánc-biztonsági szabályok betartását, küzd az élelmiszerhamisítások és a feketegazdaság ellen.
2021. január 1-től éles üzemben működteti a hazai közúti személy- és áruszállító vállalkozások fokozott védelme érdekében létrehozott előzetes elektronikus engedélyregisztrációs rendszert (BIREG) az ITM. Az erről szóló jogszabályt 2020. december 31-én hirdette ki a Kormány a Magyar Közlöny 298. számában. A BIREG üzembentartói regisztrációja – a hatékony működés érdekében – minden fuvarozót érint, ideértve a közösségi engedéllyel tevékenykedő EU-s – így a magyar – vállalkozókat is!